Berloque

Jednou kdysi dávno byla myšlenka..

 

A ta nenechala klidným uznavaného hodináře a současného vlastníkova dědečka. Jeho vášeň pro přesné strojírenství mu vnukla nápad sestrojit nejmenší pistoli na světě. Díky jeho velkému nadání netrvalo dlouhou a velmi brzy byl připraven první vzorek pro sériovou výrobu.  

Berloque old

 A tak se tedy již od roku 1905 rodinný podnik Göbharter zabývá výrobou svých tzv. Berloque pistolí a jejich vývozem do celého světa. Mimochodem název „Berloque“ pochází z francouzštiny a možná ani né překvapivě jej právě zvolil hodinářský mistr.  Znamená totiž v překladu „hodinkový přívěšek“.

 

Berloque sestava

 

Již od počátku 20.stol vytvořil p. Göbharter precizní a spolehlivé stroje, které se používají v rodinném podniku (Gerhard Göbharter GmbH) dodnes při výrobě této Berloque-pistolky a to ve 124 výrobních krocích z 15 dílů. Nejmenší pistole na světě: originální Berloque pistole – tento zázrak mechanické precizní práce je působivou poplašnou pistolí, plnohodnotnou signální pistolí a zároveň žádaným sběratelským kouskem, ale také malým kouskem jistoty.
Berlogue-pistole nejsou jednoduše zabaleny – jsou buď k dostání ve zlatých či stříbrných kovových dózách nebo v solidních dřevěných krabicích.

 

doza-stribrnadoza-zlatakrabice-stribrnakrabice-zlata

 

 

Zdroj: Oficiální stránky Berloque www.berloque.com

Comments are closed.